תערוכה, מצלמים וזוכרים בסניף יד לבנים גדרה

 

תערוכה של תמונות בסימן אור, אופטימיות ותקווה.

 

סניף יד לבנים גדרה בראשותו של ושדי בצלאל עם חברי הועד קיים מפגש חגיגי לסיכום הפרויקט המרגש "מצלמים וזוכרים" של מועדון צילום גדרה בשיתוף ארגון "יד לבנים".

 

ארגון "יד לבנים" במסגרת פעילותו החינוכית להנחלת מורשת וערכים בקרב בני הנוער בישראל בוחר לקיים תערוכות מיוחדות להנצחת זכרם של חללי מערכות ישראל.

באירוע לקחו חלק השתתפו: המשפחות היקרות, אלי בן שם – יו"ר ארגון "יד לבנים", יו"ר סניפי "יד לבנים" , יוסי קנדלשיין – ראש המועצה האזורית גדרות, ושדי בצלאל – יו"ר סניף "יד לבנים" גדרה והסביבה, גפני שליין - ממועדון צילום גדרה, אוסנת שרעבי מנהלת מחוז רחובות ממשרד הביטחון ועובדי המחוז ואורחים נוספים.

התמונות בתערוכה צולמו בהשראת סיפורים שסיפרו בני המשפחות השכולות לצלמי המועדון על יקיריהם שנפלו במערכות ישראל.

 

מדובר במיזם אומנותי ויחודי של מועדון צילום גדרה. מיזם שיצר מפגשים בין הצלמים למשפחות השכולות להנצחת זכרם של הבנות והבנים נופלי גדרה,ישובי גדרות, ישובי הסביבה וגם מחוצה להם.

 

מיזם המבטא את הרצון והשאיפה שלנו בארגון לחבר בין הארגון, המשפחות והקהילה.  ראשיתו של התהליך היה במפגש של הצלמים עם בני המשפחות, מפגש בו האומנים התוודעו למשפחות, שמעו על החלל, ראו תמונות שלו, שוחחו עם חברים. לאחר מכן יצרו עבודת אומנות באמצעות צילום, שמבטא את האופן בו נתפסו היקירים בעיני הצלמים. בתמונה שצילמו הם ביטאו את תחושותיהם, את ערכיהם, את המסר שהועבר להם, ואת כל מה שספגו מהמשפחות במפגשים.

 

המשפחות שנטלו חלק במיזם התרגשו מהפרוייקט, מהצגת היצירות על ידי הצלמים, ובוודאי שמחו למראה תערוכת היצירות  המכובדת והמרשימה המנציחה את זכר יקיריהם.

נינה ברגר ותלמה חיות חברות המועדון נגנו קטעי נגינה מרגשים בין דובר לדובר. בירך רוני בן דוד, חבר הנהלת המתנ"ס במועצה האזורית גדרות.

בערב צפינו בסרטים לזכרם של הבנים, שמענו ברכה של נציגת המשפחות השכולות עדנה יעקביאן מימון. עדנה שתפה אותנו בזכרונותיה מלפני, בזמן ואחרי האובדן הקשה שחוותה בחודש הרביעי להריונה.

 

נציגת המועדון רינה מייסי הקריאה שיר שכתבה מתוך החוויה שלה מהמפגש עם המשפחה השכולה.

הזמרות רחלי ועידית שרו שירים שבחרו המשפחות, שסמלו עבורם את דמות יקיריהם בדרך זו או אחרת.

ושדי בצלאל יו"ר הסניף הקריא קטע שכתב על בנו ועל הבנים של כולנו היות והערב הזה כולו לזכרם ולכבודם.

חברת המועדון גפני שליין ברכה גם היא כמי שלוותה והיתה שותפה למיזם.

הערב המרגש הסתיים בשירת "התקווה".

שייך לסניף