יד לבנים קיים סמינר לאחים ואחיות בכפר הנופש על הים בגבעת אולגה

 

במסגרת הרחבת הקשר עם האחים ומתן מענה לצרכי האחים החל היום סמינר לאחים ואחיות בכפר הנופש על הים בגבעת אולגה, בשיתוף פעולה עם מחלקת נפגעים בצה"ל והאגודה למען החייל.

הסמינר התחיל בקליטה, מפגש פתיחה עם כל החברים, מופע גמבו שואו - שהפליאו בריקודי פולקלור אתניים ולאחר מכן הרצאה מרתקת של חברנו שמוליק רוזנטל :"ממידע למבצע" שמדברת על אנקדוטות מעניינות מחדרי החקירות במשטרה.

הערב החל בברכות: לאורה גוסמן - מפקחת ארצית למתנדבים והדרכה במשרד הביטחון, עפרה אנצו - ראש היחידה לשירותים סוציאליים במשרד הביטחון, מאיה סירוטו סוקול ממערך הנפגעים, אירית קולבק נציגת ה-fidf ופרידה חברתנו יו"ר ועדת אחים שברכו ועדכנו כולם, כל אחד בתחומו על העשייה למען ציבור האחים. התוכנית האומנותית כללה מופע: "באנו לעשות שמח" של מיקי זהבי וערב קריוקי.

ביום השני של הסמינר התחלקו החברים לקבוצות דינמיות בהנחיית מרצים ועסקו במקום שתופסות מערכות היחסים הבינאישיות עם האח שאיננו, בפוטנציאל לשינוי ולצמיחה לאחר האובדן ותוך מתן כלים להתמודדות בחיי היום יום.

 

הסמינר ותכניו עוסקים בהעצמה, בבחירה בחיים, בשילוב ובעיבוד של האובדן לצד הצמיחה ומתן משמעות, התקווה לצד הכאב, הגעגוע והלגיטימציה לקשיים עימם מתמודדים האחים בעקבות האובדן.

ולצידם בין לבין הפוגות עם תכנים אומנותיים ומפגש חברים.

אחרי הסדנאות שמענו הרצאה של המדלסטית הראשונה של ישראל יעל ערד "מוטבציה ומצויינות" ובערב נהנו ממסיבה ישראלית עם הזמרת שרה גור.

בצהרים התכנסנו לשיחת סיכום שהיתה מרגשת עד מאוד אישית ונוגעת, וגם חתמה את החלק המקצועי של הסמינר, ממנה יצאו החברים לארוחת הצהריים אבל לא לפני שפרקו את כל הלחצים והקשיים והכאב הכרוכים במסע כזה עם האחת והיחידה הזמרת הילה איתן שיחד איתה השמחה הרקיעה שחקים.

הילה רגשה עד דמעות את הקהל כולו עת שתפה בסיפור האישי שלה, סיפור הבחירה בחיים, הבחירה לקום ולעמוד ולהתמודד עם החיים לצד הכאב.
הילה אבדה את בנה בן ה 19 לפני כשנה וחצי בתאונת דרכים ומצאה כוח מרפא במוסיקה, בשירה ביכולת לשמח אנשים, הילה נטענת ומתמלאת מהאנרגיה ומאהבת הקהל.

תודה לצוות מכפר הנופש, לקצינות הנפגעים שמלוות אותנו כל ימות השנה ולפרידה שניידרמן יושבת ראש ועדת אחים שותפה בצוות ועושה ימים כלילות למען ציבור האחים בסבלנות אין קץ ולכל השותפים להפקת הסמינר.