יד לבנים, סניף ירושלים קיים טקס הענקת אלבומי הנצחה בחוות הנוער הציוני

במסגרת פרויקט ההנצחה הארצי קיים סניף יד לבנים ירושלים בראשותו של אלי דהן יו"ר הסניף וחברי הועד זו השנה השמינית אירוע הענקת אלבומי הנצחה בחוות הנוער הציוני.

הפרויקט נועד לסייע למשפחות להתמודד עם החיים שאחרי, ולתלמידים להתמודד עם המפגש המרגש והטעון עם המשפחות. באמצעות המיזם נוצר חיבור מרגש בין המשפחות לקהילה שסופו בהכנת אלבומי ההנצחה, ושיאו בטקס הזה.

בתהליך לומדים, חוקרים ואוספים חומרים על הנופלים. נפגשים עם המשפחות, שזו גם ההזדמנות להודות על הפתיחות והנכונות שלכן לקחת חלק בפרויקט ההנצחה החשוב, למרות הקושי.

בערב הזה בשונה מערבים אחרים הוכנו בנוסף לאלבומים הרגילים אלבומים לחללים שאין להם משפחות, שאין שארים שימשיכו את מלאכת ההנצחה. היה מרגש לשמוע מאחת הסטודנטית בשם תמר בן חיים על האלבום שהכינו לזכר משה שטרנפלד ז"ל שנפל במלחמת ששת הימים. "קיבלתי את השם כחלל ללא משפחה. התחקינו אחר חומרים מאתר יזכור, הוצאנו חומר על המלחמה, הוספנו קצת מההתרשמות שלנו, ועלינו לקבר החלל עם התלמידים ביום הזיכרון, אולם הרגשנו שמשהו חסר ואנו מחפשים להתחקות אחרי שארים, ראשית כדי לספר להם, ושנית להגיש להם את האלבום ובכך לסגור מעגל". יחד עם שותפינו ממשרד הביטחון הבטחנו לסייע ולנסות לאתר פרטים.

עוד היה מיוחד בערב הזה השתתפות נציגות "חנה שטראוס" ביה"ס לחינוך מיוחד שהשתתף בפרויקט דרך שילוב אוכלוסיות מיוחדות. מיותר לציין את ההתרגשות שלהם במהלך כל הערב.

ערב מיוחד במינו בהשתתפות: המשפחות היקרות, אריה מועלם סמנכ"ל וראש אגף משפחות, אייל לוי מנהל מחוז ירושלים, יהודה נוימן סגן הממונה על מערכת החינוך העל יסודי בעיר, סטודנטים לחינוך, תלמידים וחברנו לדרך ד"ר אדיר זלצר. 

שייך לסניף