זיכרון מצולם, סניף יד לבנים רחובות

 

ביד לבנים רחובות התקיים אירוע מרגש ומיוחד לסיכום פרויקט הנצחה ייחודי - "זיכרון מצולם" במעמד בנצי שרעבי, מ"מ ראש העיר ויוסקה וורבר, יו"ר הסניף.

הפרויקט בסניף החל לפני שש שנים בשיתוף המרכז לתקשורת קהילתית, במטרה ליצור סרטי הנצחה בתהליך שבו לקחו חלק בני משפחות שכולות.

בערב המרגש הוצגו סרטים אשר גוללו את סיפור חייהם של הנופלים, את סיפור נפילתם וכן את סיפורם של בני המשפחה שנותרו להתמודד עם הכאב והאובדן.

משתתפי הקבוצה, שעם הזמן נרקמה ביניהם חברות אמיצה המבוססת ברובה על שותפות גורל ותחושת הזדהות, עלו בזה אחר זה, הציגו את סיפורם וכן את הסרט שייצרו.

 

באירוע ברכו את המשפחות: בנצי שרעבי, מ"מ ראש העירייה; שיפרה כהן, מנהלת אגף תרבות, ידע ואמנות; יהודית אברהמי, נציגת המשפחות, שאמרה בדבריה: "פצע, סבתא ומרפסת, שלושה תנאים שמביאים אדם לידי כתיבה, או סוג של יצירה" – אנחנו מרגישים שאמירה זו של עמוס עוז, מתאימה וכאילו נאמרה עלינו במדויק.  פצע - כידוע יש ועוד איך! ממנו הכל התחיל ולכן כולנו כאן. סבתא - הכוונה היא לסיפור משפחתי, והרי לכל אחד מאיתנו יש, שהוא בא איתו והביא אותו לסרט. ומרפסת - כן, אותה מרפסת של עמוס עוז, הוא מקום שיאפשר כתיבה. מבחינתנו פרויקט 'זיכרון מצולם' - הוא המרפסת, קורת הגג לכל הסרטים הנפלאים והמרגשים שראינו הערב. כולם בזכות אותה מרפסת שהייתה לנו, ואיפשרה להשקיף ממנה, להתכנס בתוכה ולהגיע לערב חשוב זה.

 

בחלק האומנותי נהנו החברים משירתה המרגשת של ענבל אבנעים בליווי מוישלה יוסף על הפסנתר.  
שייך לסניף