הסיפור על פסל האבן המנציח את הבנים נופלי ירושלים

סניף ירושלים בראשותו של אלי דהן יושב ראש הסניף, מקיים מועדון משפחות עם פעילות ענפה. אחת הפעילויות היא חוג פיסול בו לוקח חלק  יוני לוי אביו של אורן לוי ז"ל. יוני הוא גם פסל המפסל בסלע במוזיאון ישראל כחלק מקבוצת פסלים שנקראת "פסלי החצר".

כמו רבים אחרים בסניף מתאר את החוסן והעוצמות והכוחות שהוא שואב מהתמיכה ממשפחת השכול, את התרומה המשמעותית של הפעילות בסניף ליכולת שלו כל יום לקום בבוקר ולבחור בחיים, ליכולת שלו לצקת משמעות שמניעה אותו לעשייה.

באחת הפעמים הציע לחבריו "פסלי החצר" ליצור יחד פסל שינציח את נופלי העיר ירושלים. כמובן שחבריו שמלווים אותו ותומכים בו לאורך כל הדרך מיד הביעו הסכמתם ונרתמו למלאכה. הפסל בדמות טבעת עגולה שמסמלת את מעגל החיים וכולו מחורץ בתבליטים שמסמלים את הזרמים שלוקחים כל אחד מאתנו במסלול חייו ובאמצע לב המסמל את האהבה הגדולה ליקירים שלנו.

בוקר אחד הוא מספר, בעודם עובדים, הפסל נפל ונשבר, וכולם נעמדו מבועתים ולא ידעו מה לעשות. יוני הראשון שהתעשת ואמר: "זה נעשה מלמעלה ככה זה צריך להיות אתם לא מבינים? מעגל החיים שלנו ההורים נשבר. כך צריך להיות הפסל שבור לשני חצאים" וכך הובא הפסל יחד עם פסלי החצר ויחד עם חיילים מחיל תותחנים יחידה 402 שמלווים באופן שוטף ורציף את יוני לבית יד לבנים לגומחה בקיר ששנים עומדת וגם היא כאילו "חיכתה" לפסל שינציח את זכר הבנים כולם נופלי העיר ירושלים.

שייך לסניף