נופש חו"ל - 7 לילות בסלוניקי וצפון מערב יוון לחברי יד לבנים - מחזור ד'

3 לילות ביואנינה במלון Serai Grand חמישה כוכבים - ועוד 4 לילות בסלוניקי במלון Met T חמישה כוכבים.

להרשמה ומידע נוסף

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב – סלוניקי - יואנינה

נפגש בנתב"ג לטיסה לסלוניקי, עיר מיוחדת ויפה, המשלבת עתיק מול חדש, מורשת העם היהודי בגולה ומנפלאות האימפריות ששלטו בה , משם נפנה מזרחה ,נבקר בעיירה מצובו , כפר הרועים , ומשם נמשיך לעיירה יואנינה ושם נתמקם במלון לשלושה לילות.

יום 2 יואנינה

לאחר ארוחת הבוקר נסייר לעיירה יואנינה בפי המקומיים היא בירת מחוז אפירוס שבצפון מערב יוון, העיר ioanina יושבת לצד אגם lake pamvotis מהיפים ביותר של יוון, יואנינה היא העיר השביעית בגודלה ביוון עם אוכולוסיה של כ 110000 איש, כאשר רצועת הרים מצוייה מצפון ומדרום לאגם, מדובר על רכס הרי הפינדוס של יוון, מאחורי ההרים, מצוי איזור זגוריה "זגורוכוריה" אחד המחוזות המרתקים ביותר של יוון, יואנינה היא עיר יפה, נקייה ומאד תוססת, חיי הלילה שלה מעולים, אנשים כאן אוהבים לשמוח ולהנות מהחיים וללא ספק מדובר באחת הערים האומפטימיות ביותר של יוון, העיר מלאה בבתי קפה, פאבים וברים וכן במסעדות, שרובן יושבות על אגם פאמבוטיס עיר זו הוכרזה ע"י אונסקו על אתר מורשת יוון. נבקר בעיר העתיקה ובבית הכנסת העתיק. בתום היום נשוב למלוננו ביואנינה .

יום 3 חבל זגוריה:

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לערוץ ויקוס, נערוך סיור רגלי קל בעמק שנחשב לעמוק ביותר בעולם. משם נמשיך לחבל זגוריה, נעבור בנופים הרריים וכפרים הבנויים מאבן הציפחה, יופי הארכיטקטוני מדהים וציורי. הכפרים הם: מנודינרי, מגלו, פפינגו שם נעשה את הסיור רגלי. לינה וארוחת ערב ביואנינה.

יום 4 המנזרים התלויים במטאורה

עם בוקר נצא מערבה לאחד מפלאי עולם, המנזרים התלויים במטאורה. נחלוף בדרכנו בעמק "טמבי", בו שוצף וקוצף נהר הפיניו. נעצור לתצפית מיוחדת על הנהר, המשקה את כל העמק הנהדר. האזור מפורסם בגידולי האפרסקים והתפוחים המופלאים שלו. עם ההגעה למטאורה, בה נמצאים 6 המנזרים התלויים שהיא שילוב של תופעת טבע מיוחדת במינה עם יוזמת הבניה המיוחדת של הנזירים והנזירות. תחנתנו הראשונה תהיה במנזר "סנט סטפן", מנזר הנשים. נבקר בכנסיה המיוחדת, האוצרת בתוכה את סיפורו של המנזר הקסום. נמשיך לתצפית על מנזר סנטה ברברה המפורסם ונקנח בביקור בעיירה הציורית קלמבקה משם נמשיך ללינה בסלוניקי .

יום 5 סלוניקי

הבוקר נצא לסיור בעיר המופלאה, לאחר ארוחת הבוקר נצא למסע בזמן ונבקר באתריה ההיסטוריים של העיר. העיר המשלבת המשלבת עתיק מול חדש, מורשת העם היהודי בגולה ומנפלאות האימפריות ששלטו בה. נתחיל מסיפורה המיוחד של קהילה מפוארת שהייתה רוב אוכלוסיית העיר במשך שנים רבות. נתחיל בביקור באנדרטה לזכר הנספים בשואה וממנה לתצפית על בנייני הקהילה במרכזה של העיר, ביקור במוזיאון היהודי , קשת הניצחון רוטונדה . משם נמשיך לביקור בבית המרחץ העתיק, שנבנה במאה ה-16 על ידי העותומנים, נבקר במרחצאות הגברים, נמשיך כמובן לנשים ונספר את תפקידם המיוחד של המרחצאות בחיי היום יום באימפריה העותומאנית. נמשיך לאחת הכנסיות העתיקות והמעניינות של העיר, שריד לאימפריה הביזנטית המפוארת ששלטה בעיר. הכנסייה אוצרת בתוכה את שינויי השלטון בעיר עוד מתקופת האימפריה הרומית - חוויה אדירה! ממשיכים למרכזה של העיר הרומית הפורום הרומאי המשוחזר במרכזה של העיר. נצעד ברחובות השיש המשוחזרים, לא נחמיץ את האודיאון המיוחד וכמובן את שדירת החנויות. ולסיום נטפס למצודה המשקיפה על העיר לתצפית מרהיבה. בגמר הסיור נמשיך לבית המלון – ארוחת ערב במלון.

יום 6 ורגינה – וריה

הבוקר נצא ליום טיול אל ורגינה הממוקמת ע"י העיר העתיקה אגאי, שהייתה הבירה המלכותית הראשונה של מקדוניה. בורגינה קברו את המלכים המקדונים והייתה אתר קדוש. בורגינה נמצאים הקברים המלכותיים של מקדוניה. זהו אתר ארכיאולוגי בו נמצא הקבר של פיליפוס השני מלך מקדוניה והנסיך הצעיר שזוהה כאלכסנדר הרביעי. הקברים המלכותיים נחשפו בשנת 78-1977 ע"י הארכיאולוג מנוליס אנדרוניקוס. המוזיאון נחנך ב-1993 .בשנת 1996 הוכרז האתר בורגינה כאתר מורשת עולמית. המוזיאון מיוחד במינו ומעניין ביותר. המוזיאון ממוקם במקום האמיתי בו נמצאו הקברים. הקברים המלכותיים היו תת קרקעיים וכוסו בתל להגנה מפני שבטים נודדים שבזזו את הקברים. לאחר הביקור נמשיך לוריה לביקור מרגש ברבע היהודי בין 500 השנה. נותיר זמן לרחוב הקניות הגדול שלל בתי הקפה וכמובן חנויות דברי המתיקה מהטובות ביוון. בערב נצא לערב טברנה מיוחד הכולל ארוחת ערב.

יום 7 לוטרקי פוזר- ומפלי אדסה

לאחר ארוחת הבוקר נצא צפונה לאתר המרפא המפורסם "לוטרקי פוזאר", בלב ההרים עם סדרת מפלים של מי מרפא חמים הישר מלב האדמה. האתר הוא מהמפורסמים בהרי הבלקן בסגולות המרפא שלו )מומלץ להצטייד בבגדי ים ומגבות ובגדים להחלפה. המעוניינים יוכלו לטבול במים המיוחדים וליהנות מהנוף הפראי הסובב את האתר - חוויה אדירה! לאחר הביקור נמשיך לאתר הטבע המפורסם אדסה, מפלי מים אדירים השוצפים קוצפים מגובה רב.

יום 8 סלוניקי תל-אביב

תם ולא נשלם העברה לשדה התעופה לטיסה לתל-אביב.

חשוב! המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים

סוג האירוע
נופש

תחילת האירוע

 
תאריך תחילת האירוע
16/06/2019
 
שעת תחילת האירוע
9:00

סיום האירוע

 
תאריך סיום האירוע
23/06/2019
 
שעת סיום האירוע
9:00