כתבות הסניף

סניף יד לבנים ראשון לציון בראשותו של חברנו חיים דינר, יחד עם חברי הועד ובהובלתה של שרה אשר מנהלת הבית, קיים ערב מורשת בנושא: "50 שנה למלחמת ההתשה".
האירוע כלל שיחה עם מפקדים ולוחמים בשילוב שירה וסיכום מיזם ההנצחה של חט"ב "אחרון הבילויים" ראשון לציון.

הנחה את הערב חברנו נועם גיל אור ובחלק האומנותי הופיעה הזמרת אילנה כץ בליווי מוסיקלי על פסנתר של קובי משעל.

בערב השתתפו המשפחות השכולות, ס.ראש העירייה וממלאת מקום ראש העיירה - עו"ד ליאל אבן זוהר, תלמידי חט"ב, אורחים והציבור הרחב.

לפני כן התקיימה התכנסות בגלרייה שהציגה תערוכת צילום ייחודית "לוחמים מצלמים" ובה תמונות שצילמו לוחמים במלחמת ההתשה.

עוד בנושא המורשת מקיים הסניף מידי חודש טקס לנופלי החודש שמופק על ידי תלמידי חטיבת הביניים בעיר. פעם בשנה נציג מכל ביהס שלקח חלק בטקסים משתתף במיזם מרגש וייחודי "כל העם צבא - תלמידים יוצרים" התלמידים שהשתתפו בטקסים מבטאים באמצעות עבודת אומנות את מה שחוו בתהליך הכנת הטקס. בנוסף הבית מאמץ את לוחמי גבעתי תש"ח, שהיו בני העיר ראשון ולחמו באזור הידוע היום כ"עוטף עזה" ומספר את סיפורם, את סיפור המאבק על בניית הארץ ודרך כך מנציח את יקירינו ומנחיל את מורשתם ואת הערכים עליהם גדלו והתחנכו.
בני הנוער בעיר מגיעים באופן קבוע לבית לומדים את סיפורי הנופלים ומורשתם ובסוף התהליך בוחרים תמונה המבטאת את האופן בו נתפס החלל בעיניהם ומבצעים פעילות הנצחה שקשורה בו.

הסניף מקיים ערב "שרים לזכרם" מידי שנה בהשתתפות אלף איש, בני המשפחות השכולות, בני נוער, חיילים ואורחים רבים.

בתחום תרבות הפנאי מקיים הסניף מסיבות בחגים, נופשונים וסיורי מורשת וכן חוגים: תכשיטים, שילוב אומנויות וחוג ציור, ובקרוב תוקם חבורת זמר מקרב חברי הארגון. 

Printer Friendly, PDF & Email