גבעתיים

פרטי הסניף

יושב ראש
חיה ויינשטיין
כתובת
גורדון 26 גבעתיים מיקוד 53235
טלפון
פקס
נייד
תוכן

בית יד לבנים גבעתיים הוקם לזכרם והנצחתם של חללי מערכות ישראל, בני ובנות גבעתיים אשר נפלו במערכות ישראל ובעת מילוי תפקידם. באולם ההנצחה מופעלת תוכנה ממוחשבת המספקת מידע מורחב ומפורט לגבי כל אחד מהנופלים וכן מידע היסטורי העוסק במורשת קרב במלחמות ישראל. ההנצחה הינה חלק מן המחויבות שלנו כלפי הנופלות והנופלים למען תקומת ישראל וקיומה. אולם ההנצחה ובסיס המידע העומד לרשות המבקרים מכבדים את זכרם ומאפשרים לנו להכיר ולהוקיר את דמותם של הנופלים.

עם זאת, בית יד לבנים לא רק מרכז הנצחה דומם, כי אם מרכז חי ותוסס, המיישם למעשה את המטרה שלשמה הקריבו רבים כל כך את חייהם. פעילות שוקקת חיים הנושקת לאתר ההנצחה, הנה ביטוי רב עוצמה להמשכיות וזרימה של החיים, בצד זכרם של הנופלים אשר "במותם ציוו לנו את החיים".

אתר ההנצחה ביד לבנים גבעתיים, מהווה חלק אורגני בלתי נפרד ממתחם תרבותי רב - תחומי, המקיים בין כתליו פעילות תרבותית, אינטנסיבית ומגוונת הכולל חוגים, הרצאות, תערוכות אומנות וכדומה. במהלך השנה מתקיימים ימי עיון והסברה בקרב תלמידי בתי הספר. 

בסמוך לבית יד לבנים נמצא גן הזיכרון אשר בו מתקיימת מדי שנה עצרת הזיכרון המרכזית של העיר ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

וועד "יד לבנים" מקיים פעילויות מגוונות, של תרבות ורווחה בקרב המשפחות השכולות, כולל טיולים, ימי עיון, חוגים ונופשים. ישנם פעילויות הפתוחות לקהל הרחב.

הבית כולל אולם מרכזי אשר מכיל 100 מקומות ישיבה. ניתן לשכור את המקום לצורך פעילות תרבותית מגוונת לטובת הקהילה כגון: כנסים, הרצאות, ימי עיון, תערוכות, קונצרטים וכדומה.

פעילויות אשר פתוחות לקהל הרחב 

1. בוקר התעמלות - שגוף ונפש נפגשים. מרצה יעל זובוביצקי. ללא תשלום
2. חוג תנ"ך – יהדות וארון הספרים היהודי. ללא תשלום
3. קונצרטים – שבת בבוקר פעם בחודש. ללא תשלום
4. הרצאות אקטואליה – מתקיימות פעם בחודש. ללא תשלום
5. חוג ציור. בתשלום
6. קורס מחשבים. בתשלום

• לקבלת המועדים המעודכנים לגבי הפעילויות יש להשאיר הודעה בפייסבוק או להתקשר: 050-2596023 שלום חנניה - מנהל בית יד לבנים.

Printer Friendly, PDF & Email