תערוכת אמנות דיגיטלית "במעגלי הצבע" של האמנית זאבה קונס (קירשנר) תוצג ביד לבנים רמת השרון

ביום ראשון 24 בפברואר תפתח בגלריה של סניף יד לבנים רמת השרון התערוכה "במעגלי הצבע" התערוכה כוללת תמונות שצוירו בטכניקת אומנות דיגטלית של האומנית זאבה קונס (קירשנר). בהמשך יועמדו העבודות למכירה פומבית וההכנסות יהיו לטובת מלגות לחברי הארגון. הנכם מוזמנים לבוא ולבקר בתערוכה.

אלי בן שם, יו"ר יד לבנים: "כעוד אפיק של הנצחת הבנים החלטנו למסד מסורת של תערוכת אומנות מידי שנה ולייחד כל שנה את התערוכה לנושא אחר. זו תערוכה שנותנת ביטוי ליוצרים מהציבור הרחב וליוצרים ממשפחת השכול, לאומנים מקרב המשפחות השכולות זה מהווה סוג של תרפיה ושיקום המאפשר להם להתמודד עם הכאב והגעגוע ומבטא עבורם את הקשר החזק והמתמשך עם ארצנו, את החיבור המשמעותי כל כך עבורנו"

הזמנה לתערוכה

אוצרת התערוכה: רינה מוסקוביץ, אשר מלווה אותנו בתחום האומנות ומסייעת לנו להנציח את יקירינו בדרך נוספת אחרת וייחודית.

רינה מוסקוביץ, האוצרת:

תערוכת אמנות דיגיטלית ״במעגלי הצבע״ במסגרת פעילות חינוכית להנחלת מורשת וערכים בקרב הנוער בישראל, עורך ארגון יד לבנים תערוכה מיוחדת בתחום האמנות הפלסטית. בעקבות הצעתה הנדיבה של גברת זאבה קונס (קירשנר) לתרום חלק נכבד מתוך אוסף ציוריה, התקבלה החלטה מיוחדת של יד לבנים להקים קרן שתעסוק בהנחלת המורשת לבני הדור הצעיר בתחום האמנות.

גברת זאבה קונס - ציירת ומעצבת גרפית. בוגרת האקדמיה לאמנות ״בצלאל״ בירושלים, הציגה את יצירותיה בעשרות תערוכות יחיד וקבוצתיות. התערוכה ״במעגל הצבע״ מציגה 30 ציורים דיגיטליים המודפסים על פרספקס שקוף.

על פי דבריה של האמנית: "מה גורם לאדם שצייר כל חייו במכחול וצבעים, טושים, עפרונות, לעבור לעשות זאת במחשב? במילה אחת - הקדמה או המהפכה הטכנולוגית. אמן שבחר במחשב ככלי ביטוי, יתקדם גם עם ההתפתחות הטכנולוגית של הכלי בו הוא יוצר. עבורי, המחשב הוא שותף פעיל ביצירת אמנות. הוא אינו יוצר אמנות, אלא משמש ככלי ליצירה. מדובר באמן ובאיש שמאחורי הפיקסלים, בנקודת המגע בין האמן לטכנולוגיה.

״פסטיבל״ הצבעים בשילוב עם צורות גיאומטריות שונות, שמחה, אופטימיות, תקווה - כך בכמה מילים ניתן לתאר את היצירות המדהימות של האמנות המיוחדת הזו. העבודות בתערוכה יוצגו למכירה כחודש ימים ולאחר מכן תמשיך את המסע בארץ. ״במעגלי הצבע״ - למען הדורות הבאים. 

 

זאבה קונס (קירשנר)

 

טלפון: 03-5407972 סלולרי: 0524873305 Zeeva.konas@gmail.com

לימודים:

 

בוגרת האקדמיה לאמנות "בצלאל" ירושלים לימודי פילוסופיה של האמנות – אונ' ת"א לימודי הדפס – המדרשה למורים לאמנות לימודי פיסול – מוזיאון לאמנות ת"א סדנת הפיסול הישראלית / הרי ברון לימודי מחשב – בי"ס ג'ון ברייס

תערוכות יחיד נבחרות:

 

1998 המרכז ללימודי א"י יפה, תל אביב 1999 – בית דניאל, תל אביב פרס "משואה" 2000 – משרד ראש הממשלה, תל אביב 2001 – חודש ישראל בגרמניה 2002 – גלריה בית יד לבנים, רמת השרון 2005 – גלריה שי דנון, תל אביב. 2007 – מוזיאון החאן אשקלון 2009 – היכל התרבות פ"ת   תערוכות קבוצתיות נבחרות:

 

2000 – 2004 גלריה בית יד לבנים רמת השרון 2005 – גלריה "על האגם" רעננה 2006 – בנייני האומה ירושלים 2006 – מרכז קסטרא חיפה 2006 – גלריה "על האגם" רעננה 2007 – "פמינה" – מרכז הקונגרסים חיפה 2007 – הביאנלה להומור וסאטירה באמנות בולגריה 2007 – גלריה גן שמואל 2011 – גלריית חוצות רמת השרון 2012 – הגלריה של רוני מירון – מקום לאמנות   אוספים:  הגרפוטק – בית אריאלה תל אביב אוספים פרטיים