קהילה יוצרת זיכרון, ארגון יד לבנים, סניף עמק הירדן

בצל טקסי האזכרה לציון 46 שנה למלחמת יום הכיפורים התקיים ביד לבנים עמק הירדן, בראשותו של דני כבשנה יו"ר הסניף, יחד עם חברי הועד, ארוע זיכרון והנצחה - "קהילה יוצרת זיכרון".

מיזם אומנות ייחודי זה, יוצר מפגש בין אומנים למשפחות שכולות, לזכרם של הבנים הנופלים מהמועצה, המבטא את השאיפה לחיבור בין הארגון והמשפחות לקהילה.

מדובר במיזם הנצחה מיזם ייחודי, המחבר בין אנשים, מנציח, מאיר ומדגיש את התקווה.

 

ראשיתו של התהליך במפגש של האומנים עם בני המשפחות, מפגש בו האומנים מתוודעים למשפחות, שומעים על החלל, רואים תמונות, משוחחים עם חברים, מפקדים או כל דרך אחרת שחפצים בה. לאחר מכן יוצרים האמנים עבודת אומנות שמבטאת את האופן בו נתפסו היקירים בעיניהם, את התחוושת שועררו בהם, את הערכים שהנחו אותם, וכל מה שספגו מהמשפחה מהמפגשים.

בערב המרגש הציגו האומנים את היצירות, וספרו יחד עם המשפחות על התהליך שעברו.

 

ארגון יד לבנים מעודד כבר שנים את הקשר בין אומנות ובין הנצחה, ובחר בשורה של מיזמי אומנות להנציח את זכרם של הבנים והבנות. פרויקט קהילה זוכרת הוא דוגמה לחיבור בין הקהילה לבין לארגון יד לבנים.

המשפחות השכולות בחרו לקחת חלק בפרוייקט זה בשל הרצון להנציח את יקיריהם בעבודת אמנות, והאומנים בשל הרצון להביע כבוד והוקרה לנופלים ולמשפחותיהם.

 

ברכו וכבדו בנוכחותם את המשפחות: עידן גרינבאום - ראש המועצה, דני כבשנה - יו"ר סניף יד לבנים עמק הירדן, בשם המשפחות ברכה רחל בן צבי.

בחלק האומנותי נהנו המשפחות ממופע של הזמרים נדב ברניב ודני עמית.

 

יישר כוח לכל העושים במלאכה, המשפחות היקרות שנטלו חלק במיזם, דני כבשנה - יו"ר סניף יד לבנים עמק הירדן, זיוה יואל, הרוח החיה של הבית, הרשות המקומית והאמנים הנפלאים שלקחו חלק במיזם חברתי וכה מרגש. אנו יוצאים מכאן היום כולנו מחוזקים עם מסר של תקוה ואופטימיות.

יהי זכרם ברוך.

שייך לסניף