צעדת הלפידים בסניף יד לבנים כרמיאל

סניף יד לבנים כרמיאל בראשותו של איציק כהן יחד עם חברי הוועד מקיים פעילות הנצחה והנחלת מורשת, ובמסגרתה השתתף הסניף היום במצעד "מירוץ הלפיד". לפני חופשת חנוכה יוצאים תלמידים ומורים מבית ספר אורט כרמים לצעדת הלפיד המסורתית ברחבי העיר.

בין הצועדים מורים רבים, תלמידים מכל שכבות הגיל, מנהל ביה"ס, מנהל חט"ב, כאשר מובילי השיירה הם המורים לספורט.

לאחר שקבלו תדרוך וחולצות אחידות יצאו המשתתפים לדרך, מלווים במכוניות משטרה ומד"א, פקחי עירייה ומכונית שליוותה אותם בשירי החג. הלפיד ודגל ישראל נישאו בראש השיירה והיוו מקור גאווה ולכידות.

מצעד הלפידים הוא בשיתוף רשת המתנסים בכרמיאל, ואין יותר מתאים מלפתוח את המצעד ביד לבנים - חג החנוכה הוא חג הגבורה ואנו מעלים על נס היום את מורשת גבורת הבנים.

הטקס בהשתתפות המשפחות השכולות, תלמידים הורים, יו"ר ועדת הנצחה ומורשת ארצית - ורדה לברן, סגנית ראש העירייה - טניה מזרסקי והציבור הרחב, החל בהדלקת נר שמיני של חנוכה, ולאחריו צעד הציבור כולו והאיר את שכונות העיר.

בתום המצעד התקיים הפנינג עם תחנות יצירה להורים וילדים. כן השתתפו בפעילות בני נוער מכיתות י- י"ב מתנועת "אחרי" - מנהיגות צעירה, והכנה לצה"ל במסגרתה עוברים החניכים הכנה פיזית ומנטלית לקראת השירות, סופגים ערכים של מורשת, רעות אהבת הארץ ועוד.

המצעד לזכר הבנים ולהנחלת מורשתם.

שייך לסניף