מיזם זיכרון, סניף יד לבנים עפולה

 

לקראת יום הזיכרון התקיים היום בסניף יד לבנים עפולה מיזם זיכרון שנתי בהשתתפות כ-350 תלמידי כיתות י' מרחבי העיר. כמו כן לקחו חלק משפחות שכולות, חיילים, עובדי חינוך והוראה, ראש העירייה אבי אלקבץ שציין בדבריו את החיבור משואה לתקומה, את הכוונה להוציא את כל תלמידי העיר למסע החשוב בפולין והתייחס להוקרה של העיר לנופלים בני העיר עפולה ולמשפחות הנופלים. נכחו גם נציגי הנהלת העירייה, מנכ"ל העירייה, נציגי משרד הביטחון מחוז טבריה, מחלקת הנוער של עפולה ואורחים רבים.

תלמידי בתי הספר נפגשו עם משפחות אשר סיפרו למרות הקושי הכרוך בכך ברגישות ובכאב גדול את סיפור היקירים, ספרו על חייהם מאז פקד אותם האסון, על האחים בבית, על הערכים שעליהם גדלו והתחנכו הבנים.

היה מרגש לראות את בני המשפחות חולקות ומשתפות בסיפור האישי ומנגד את התלמידים הנוער המיוחד הזה קשוב, כואב, מזדהה ומחבק את המשפחות.

אנו בארגון רואים חשיבות רבה בקשר ובשיתוף הפעולה בין הארגון לקהילה לבני הנוער.

המיזם החשוב הזה מחבר את הנוער למורשת הנופלים, למורשת הקרב, למשפחות, למדינה. מחזק את מחויבותם, הזדהותם ואהבתם לארץ ולמדינה.

במיזם החשוב הזה בפעילות הזו המתבצעת כאן ובכל הסניפים בארץ מושגות שתי מטרות חשובות:

האחת, שכולנו מחויבים לה היא שימור הזיכרון והנצחת הנופלים, והשניה, תהליך רגשי אישי שעבר כל אחד ואחת משתתפים בפעילויות שמביא להעצמה וחיזוק הן של המשפחות והן של התלמידים.

מעבר לכך, המיזם מהווה ביטוי מכובד והוקרה של עיריית עפולה והעומד בראשה לזכר הנופלים ולבני המשפחות.

שייך לסניף